Без плагіату: як працювати з референсами

Пост обновлен 18 июня 2020 г.

Де межа натхненню іншими митцями? Чи можна позичати стиль чи елементи

чужих робіт для створення власних? Обговоримо межі дозволеного та навчимось правильно працювати з референсами.
У прагненні віднайти власний стиль ми надихаємось творчістю інших митців. Це можуть бути як твори минулих епох, так і роботи сучасних цифрових ілюстраторів та дизайнерів.


Натхнення це важлива річ. Коли ми бачимо роботи, що нам до душі, це формує нашу внутрішню “візуальну” бібліотеку. Саме тому, творчі люди так зависають у соцмережі Інстаграм та Pinterest – ми накопичуємо ідеї та формуємо власні мудборди. Користь беззаперечна: візуальна бібліотека допомагає нам намацати власний стиль у творчості.

Але де межа натхненню? Чи такий підхід дозволяє перемальовувати якісь елементи або копіювати стиль митців чи студій, що нам до вподоби?


Ці питання стосуються творчої етики. Ми вважаємо, що можна копіювати і вчитись у митців з ціллю навчання. Однак такі роботи не можна називати оригінальними, своїми, авторськими. Якщо ж ви бажаєте поділитись подібною ілюстрацією, варто вказати ім’я автора, яким ви надихались.

Але як створювати авторські роботи? Ті, які можна публікувати під своїм авторством?

Перш за все, треба вміти працювати з референсами. І приклад такої роботи, можете побачити в розробці персонажа.


Тимофій спочатку зібрав блок референсів, потім створив власний ескіз, з яким надалі працює. Порівняйте фінальну роботу і референси: немає начисто зкопійованих елементів, стилістики, контуру, силуету. Елементи кожного референсу послужили натхненням для митця, що дозволило створити оригінальну роботу.


Натхнення!

Просмотров: 48Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все