Де отримати творчу професію?В цій статті ми оглянемо питання навчання в творчій сфері та поділимось списком колледжів та університетів Києва, де можна здобути освіту.


Почнемо з заперечення. Нам не подобається визначення "отримати професію", оскільки ця фраза може нести в собі думку, що професія здобувається з отриманням диплому. На жаль, в сфері цифрового мистецтва так не працює.


Цифрове мистецтво й дизайн - це професії майбутнього, що вимагають постійного слідування трендам, оновленню та розвитку, обізнанності в прогресі технічних засобів та культурних й соціальних тенденцій. Далеко не всі університети чи колледжі нашої країни та країн СНГ можуть слідувати викликам сьогодення та встигати за темпом розвитком веб-дизайну, графічного дизайну чи ілюстрації. Тому якість та актуальність навчання скоріше залежить від окремих викладачів ентузіастів чи кафедр.


В якості прикладу можемо розглянути актуальність програм. Ще кілька років тому, Adobe Illustrator і Adobe Photoshop були основними програмами, в яких працювали й донині працюють сучасні митці. Це ті програми, знання яких вимагають роботодавці. Однак пару років тому арт-спільнота оцінила зручність програми Procreate і багато цифрових ілюстраторів зараз працюють в ній. Звісно, це не означає, що час Фотошопу пройшов, оскільки в комерційній сфері й донині знання цієї програми є досі необхідним для творчих вакансій і не тільки. Проте зацікавленість митців програмою Procreate зростає, і хто знає, яке місце вона посяде в майбутньому. Це невеликий приклад постійного розвитку та оновлення трендів в цифровій арт-сфері.Список навчальних закладів


Якщо підліток визначився з тим, в якому напрямку бажає зростати професійно, та хоче отримувати знання в колледжі чи університеті, ось список навчальних закладів Києва, що можуть вас зацікавити:


Коледжі:


1. Коледж Київського національного університету технологій і дизайну 2. Київський коледж архітектури і дизайну

3. Університетський коледж Київського університету ім. Б. Грінченка


Вищі навчальні заклади:


1. Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука


Спеціальність "Дизайн" – освітня програма "Графічний дизайн"


2. Київський національний університет технологій та дизайну


Спеціальність "Дизайн" – освітня програма "Графічний дизайн"


3. Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури


Спеціальність "Дизайн" - освітня програма "Графічний дизайн"

Спеціальність "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація" - освітня програма "Графіка вільна, оформлення та ілюстрація книги"

Спеціальність "Архітектура та містобудування"


4. Київський університет імені Бориса Грінченка


Спеціальність "Дизайн" – освітня програма "Графічний дизайн"


Чи може ілюстратор чи дизайнер побудувати успішну кар'єру без вищої освіти?Звісно, так. Успіхи в творчій сфері залежать, насамперед, від портфоліо, проектів, з якими працював митець та досвіду роботи. Саме тому, в креативному просторі багато професійних ілюстраторів й графічних дизайнерів працюють без диплому. Оригінальне бачення та відтворення світу, знання базових комп'ютерних програм та вміння презентації власної творчості в соцмережах - те, що цінується в цифровому мистецтві. І гарне різностороннє портфоліо досить часто має більшу вагу, аніж диплом.


Як ми і казали раніше, секрет успіху сучасних митців полягає в постійному розвитку та практиці. Однак де можна здобути нові знання або опанувати сучасні технічні засоби? Зазвичай, новачки в творчій сфері звертаються до приватних шкіл, що пропонують різноманітні курси від книжкової ілюстрації до web-дизайну.


Приватні школи краще пристосовуються до нових тенденцій в мистецтві та постійно адаптують навчальні програми до них, пропонуючи нові курси або нові напрямки. Наприклад, це може бути опанування більш актуальних комп'ютерних програм або створення курсів для більш вузьких напрямків, наприклад, розробка коміксів або спец-ефектів для кіноіндустрії. Також навчання в таких школах дозволяє зібрати цікаве портфоліо навіть новачку, оскільки саме там практика грає грає найважливішу роль.


Puzzle School також слідкує за новими тенденціями в світі Digital Art. Наша головна ціль - це навчити підлітків користуватись найзатребуванішими програмами, надати необхідну базу в дизайні та ілюстрації та допомогти визначитись, в якому професійному напрямку дитина хоче надалі зростати. Навчальна програма нашої школи тримається на трьох китах: потужна база інструментів (теорія), різні практичні заняття та створення своїх перших проектів для портфоліо.


Маємо надію, що наші роздуми або список закладів будуть корисними для вас. А юним митцям бажаємо творчих успіхів, незалежно від того шляху, який ви оберете, адже головне, щоб робота приносила вам задоволення та надихала. А формат навчання залежить лише від вас ;)Просмотров: 70Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все