Секрет натхненняЧому митці втрачають свою музу? Як побороти творчу кризу? Чи може натхнення це відмовка для лінивих? Давайте знайдемо відповіді разом!


Основний секрет натхнення це…

те, що воно має дві сторони медалі.


Творча муза може стати як рушієм, так і великою перепоною в будь-якому розвитку. Ми хочемо чесно поговорити про те, що таке натхнення, де починати пошуки і те, як його неправильне розуміння може стати перепоною в творчому розвитку будь-якого митця.


Натхнення це душевний, емоційний чи інтелектуальний стан, що наповнює людину ентузіазмом та мотивацією щось роботи. В такий період всі сили сконцентровані на реалізації задуманого, тому пошуки натхнення вважаються важливою та невід’ємною частиною життя творчих особистостей. Хоча, насправді, це стосується всіх, адже цей стан душі надихає робити будь-що від приготування кави до заповнення таблиць в Excel. Все залежить від людини.Чому натхнення пов’язують з музою?


В Давній Греції музи були покровительками мистецтв та наук. Їм присвячували храми - мусейони, від яких, до слова, пішла назва “музеїв”. Музи опікувались різними видами діяльності від театрального мистецтва до астрономії й історії. Також вони надихали скульпторів, поетів та драматургів, які за допомогою ритуалів та поклоніння прагнули здобути їх прихильність.


Міфологічні часи пройшли, проте й досі натхнення вважається певною зовнішньою силою, яка, мов фортуна, може прийти в будь-який момент і так само зникнути. Саме тому, існує думка, що музу треба шукати, а коли натхнення приходить – необхідно зробити якомога більше, поки воно не зникло. Втрата натхнення в мистецькому колі називається арт-блоком або творчою кризою.


З чого почнемо? Якщо ви бажаєте професійно зростати, потрібно відмовитись від уявлення натхнення-фортуни. Нинішній митець, незалежно від сфери діяльності, має бути активним та вміти регулярно презентувати свою творчість в соцмережах та мистецьких платформах. Це допомагає збільшити аудиторію, здобути замовників, а також стимулює постійний розвиток.Інша сторона медалі


Чому ми наполягаємо на тому, щоб вірно сприймати натхнення? Джерело наших креативних сил міститься у нас самих. Це не ефермерне осяяння, яке потрібно чекати чи шукати. Натхнення це лімітований ресурс, який ми поповнюємо та витрачаємо. Не перетворюйте відсутність музи в чергове виправдання. Успіх в творчості не залежить від примхливості давньогрецьких муз. Все лише в наших руках!Хто злякав мою музу?


Натхнення – обмежений ресурс. Тому для початку, варто дізнатись причини арт-блоку, тобто чому цей ресурс вичерпався. Відштовхуючись від цього, ми зможемо обговорити рішення.Якими можуть бути причини творчої кризи?


Проблема: фізіологічна


Карантин, дистанційні навчання та робота більше і більше стають повсякденням. Втома та недосип можуть бути наслідками нового формату нашого життя. І, хоча ми намагаємось звикнути до цього, далеко не всім вдається призвичаїтись до дивного нового світу. Саме тому, банальна втома від усього та хаотичний розпорядок дня можуть стати причинами арт-блоку.


Рішення банальне - виспатись та виділити час на відпочинок, провести час з друзями та рідними. Це поверне сили та бажання повернутись до речей, які вам цікаві.


Проблема: психологічна


Є багато різних моментів, що можуть вкрасти натхнення: депресія, тривога, надмірна самокритика, перфекціонізм… Кожна ситуація вимагає індивідуального рішення. Проте є один вихід, який ми пропонуємо кожному, незалежно від його обставин. І його нам підказали письменники.


"Не чекайте натхнення. За ним потрібно гнатися з кийком. Якщо ви його так і не отримаєте, то, принаймні, знайдете щось на нього схоже", Джек Лондон

Певно, якби всі автори чекали натхнення чи музи для письма, ми б не змогли насолодитись і половиною чудових книжок світу. Однією з топових порад письменникам - новачкам є така:


"Не шукайте натхнення. Просто сідайте і пишіть!"


Дійсно, саме повсякденна практика відточує наші навички. Проста вправа принесе результат, незалежно від того, маєте ви натхнення чи ні. Якщо щодня писати одну сторінку, малювати десять простих скетчів, тренуватись в дизайні, то наприкінці місяця ви будете мати 30 листів тексту, 300 скетчів чи нове вміння.


Так, скоріше за все, вам прийдеться прикласти зусилля, щоб випрацювати звичку. Проте також ви матимете матеріальний результат і розвиток навичок.І все ж, як знайти натхнення?


Звісно, якщо ваша основна ціль в творчості це самовираження, однією практикою це питання не вирішити. Тому хочемо пригадати, що натхнення це обмежений ресурс, який треба поповнювати. Яким чином? Ось кілька порад:


1. Візуальна бібліотека. Якісні фотографії, ілюстрації та дизайни, нові відкриття в вашій сфері, хороші референси – це все розвиває нашу надивленість. Збагачуючи свою візуальну бібліотеку, ви отримаєте багато гарних ідей, що дозволять зробити ваші роботи більш глибокими та цікавими. Також ви запам’ятаєте правильні пропорції, композицію чи інші важливі моменти, що вбережуть вас від помилок в творчості.2. Новий досвід. Яскраві враження, цікаві люди чи новий вид діяльності відволічуть вас від тривоги та зможуть надихнути.3. Назад в дитинство. Коли ми були дітьми, то в малюнках намагались відобразити найяскравіші образи і важливі моменти життя. Тому саме в своїй ранній творчості ми можемо знов поринути в приємні спогади та переосмислити власні сюжети.


В чому полягає секрет натхнення?


Секрет в тому, що натхнення має дві сторони медалі. Нам не варто переоцінювати його роль, оскільки це не муза, а контрольований ресурс, який можна поповнювати. Водночас, натхнення, безумовно, є стимулом для особистих проєктів, що допомагає самовираженню. І тут варто проаналізувати причини творчої кризи і, відповідно до них, шукати шляхи для поповнення цього цінного креативного ресурсу.


Маємо надіємо, що розкрили для вас цей непростий стан душі, а наші поради допоможуть відновлювати натхнення і уникати творчих криз.


Просмотров: 43Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все