Як обрати графічний планшет?

Пост обновлен 18 июня 2020 г.

Викладач школи Puzzle, ілюстратор Любов Горіна підготувала дуже інформативний і детальний гайд для тих, хто хоче придбати графічний планшет для своїх дітей, або власного користування. Ми розглянемо десять основних характеристик та ціновий діапазон творчого інструменту.


Як обрати графічний планшет?

Графічний планшет це важливий інструмент для втілення задумів сучасного художника. Щоб робота над цифровою ілюстрацією приносила насолоду потрібно обрати планшет, який буде комфортним та легким у користуванні.

Для початку потрібно звернути увагу, для чого призначений графічний планшет, оскільки кожна модель має свої характеристики та особливості. Є моделі для ретуші фото й підписів документів, а є моделі призначені саме для малювання. Останній тип ми і розглянемо.Моделі графічних планшетів можуть бути професійними або аматорськими.


10 характеристик, на які потрібно звернути увагу при виборі планшету:

1. Роздільна здатність планшета. Цей показник визначає кількість рядків (ліній) на 1 дюйм. Чим він вище, тим детальніше і якісніше можна створити зображення. Хороші бюджетні моделі повинні мати близько 2500 рядків/дюйм, а професійні від 5000 рядків/дюйм.


2. Кількість рівнів чутливості до натиску пера. Ця характеристика впливає на якість та точність передачі товщини, прозорості та насиченості лінії. Чим вище показник – тим вища якість планшету. Хорошим показником можна вважати наявність у девайсу від 4000 і більше рівнів чутливості до натиску.


3. Чутливість пера до нахилу. Цей показник впливає на передачу характеру лінії при зміні нахилу пера відносно планшету. Як працює чутливість до нахилу пера можете простежити у відео нижче. У деяких планшетах чутливість може бути відсутня. Хороший показник - від 30-60 градусів.


4. Розмір робочої поверхні. Фактичний розмір планшета і розмір робочої зони, призначеної суто для малювання, це різні речі. Девайс може бути розміру А4 (297*210 мм), а робоча зона – А5 (148*210 мм). В цьому випадку, правило “чим більше, тим краще” не діє. Велика робоча зона обійдеться значно дорожче, а сам планшет буде габаритний, що може створити дискомфорт для митця. Робоча зона розміру А5 (+/-) буде золотою серединою комфорту та ціни.


5. Наявність/відсутність сенсорної функції. Планшети, які мають дану функцію можуть розпізнавати дотик пальців та жести. Проте створювати малюнки можна лише пером, як і на планшетах без функції сенсору. Нині більшість аматорських і професійних планшетів містять в собі цю функцію.


6. Тип підключення. Планшета можуть мати дротове, бездротове та змішане підключення. Дротові планшети підключаються за допомогою USB-кабелю (не потребують зарядки батареї), бездротові за допомогою Bluetooth (працює завдяки батареї, вимагає зарядки), а змішані мають в собі водночас обидва типи підключення.


7. Перо і наконечники. Конструкція пера може мати або не мати кнопки, які можна підлаштовувати під гарячі клавіші. Також є пера, які працюють від заряду батарейки, що обмежує час безперервного використання і може спричиняти дискомфорт. Тому краще обрати планшет з пером, яке не вимагатиме підзарядки.

При покупці графічного планшету, зазвичай, дається набір наконечників для пера. Наконечник це та частина пера, що доторкається до планшету, фактично саме ним і створюється малюнок. Наконечники виготовляються з різного матеріалу, щоб імітувати традиційні матеріали (олівець, ручку, ін). Край наконечника з часом стирається, після чого може шкрябати поверхню робочої зони, тому його треба замінювати на новий.


8. Кнопки і додаткові атрибути. Кожна модель девайсу може мати різну кількість кнопок, які розташовані на планшеті. Їх призначення полягає в тому, щоб пришвидшити процес малювання та зробити його комфортним (на кнопки можна позначити гарячі клавіші). Також до планшету може додаватись підставка для пера, спеціальна рукавичка для руки, тощо.


9. Матеріал планшету. Тут все просто: бюджетні планшети зроблені з матеріалу середньої якості (пластик може бути більш тонким і зернистим), а дорожчі варіанти зроблені з якісного матеріалу (пластик якісний: гладенький).


10. При виборі планшету потрібно перевірити чи характеристики комп’ютеру/ноутбуку достатньо високі для конкретної моделі, інакше потенціал планшету не зможе використовуватись у повній мірі. Або планшет взагалі не буде працювати.


Яку фірму обрати?

Сьогодні є багато фірм, які займаються виробництвом графічних планшетів, проте світовим лідером досі лишається Wacom (детальний опис інформації про моделі планшетів Wacom можна прочитати на офіційному сайті). Наша школа також віддає перевагу саме цій фірмі, оскільки вона поєднує в собі високу якість і оптимальну ціну. Якісні бюджетні планшети можуть коштувати 3000-5000 грн, а професійні від 6000 - 22000 грн і більше.


Інтерактивні планшети

Інтерактивний планшет оснащений екраном, на якому можна побачити результат взаємодії пера з робочою областю в реальному часі, що робить роботу більш комфортною. Проте ціна такого планшету, особливо якісного, може коливатись від 25 000-170 000 і більше.


Маємо надію, що ця інформація буде вам корисною і допоможе зробити правильний вибір. Натхнення!

Просмотров: 234Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все