Як працювати з кольором?

Поговоримо як обрати палітру в дизайні або ілюстрації за допомогою кольорових схем.

Як найшвидше вирахувати автора - початківця в дизайні чи ілюстрації? Швиденько окинути поглядом всі ілюстрації в портфоліо і зрозуміти все по вибору кольорової палітри. Деталі, композиція, анатомія... Це вже наступні кроки. Досвідчений роботодавець, який хоче винайняти креативного фрілансера, одразу помітить проблеми з колористикою - помилки, яких припускаються лише новачки.


Два способи прокачати себе в кольорі


gif

1. Кольорова схема/коло


Кольорове коло допомагає обирати та поєднувати кольори, підбирати відтінки, розставляти акценти. Найпопулярнішим є коло швейцарського митця Йоханеса Іттена, який написав знакову в колористиці працю "Мистецтво кольору".

Коло Іттена складається з 12 кольорів: трьох первинних (жовтий, синій, червоний), вторинних (зелений, помаранчевий, фіолетовий), які створюються через змішування первинних кольорів, а також третинних, які бачимо безпосередньо на колі. За допомогою кольорової схеми дуже зручно підбирати кольори для гармонійної палітри: від контрастних до монохромних.


Як використовувати кольорову схему?


За допомогою кола можна підібрати монохромні, аналогові або комлементарні кольори для своєї палітри. Давайте розберемо на практиці!

Монохромні кольори це різні відтінки одного кольору від яскравих до пастельних, завдяки яким можна створювати гармонійні однотонні ілюстрації або дизайни.

Завдяки аналоговому способу обирають сусідні кольори в колі. Наприклад, основний колір "Японського мостика" Клода Моне - зелений. Однак, за допомогою блакитного і світло-зеленого митець пропрацював світлотінь і розставив чудові акценти в пейзажі.


Любителям гратись з контрастами припаде до душі комплементарний спосіб роботи з кольоровим колом. Можна обрати два основні кольори, створюючи яскраву ілюстрацію, як це зробив Вінсент Ван Гог.

Менш очевидно скористався цим способом Френк Бернард Діксі, збагативши полотно різними відтінками червоного й зеленого.

Для атмосферності або підкреслення важливих деталей у творі, використовуйте пропорцію 80:20. Один колір - основний, а другим розставляємо яскраві акценти.

Тріадична схема дозволяє обрати основні й другорядний кольори для вашої палітри, завдяки яким можна експериментувати і підбирати найкращий варіант.

Так само працює і тетрадна схема: тільки тепер маємо чотири кольори в кутах прямокутника.


Puzzle School теж працює з кольоровими схемами


Учні курсу "Графічний планшет: персонаж, атрибути, матеріали" вивчають кольорові кола на практиці. Їх завдання полягає в тому, щоб попрацювати з палітрою трьох кольорів, обраних на тріадичному колі.2 спосіб: надивленість


gif

Надивленість виробляється лише тоді, коли ми, митці, цікавимось і споживаємо велику кількість якісного мистецтва, як давнього, так і сучасного. Нинішні гуру дизайну або майстри минулого вміли й вміють професійно працювати з кольорами. І чим більше якісної творчості ми будемо бачити, тим швидше навчимось правильно поєднувати кольори у власних роботах.


Головне - не зависнути на години в джунглях Пінтересту ;) Насолоджуйтесь хорошим мистецтвом, користуйтесь кольоровими схемами і збагачуйте нашу реальність своєю творчістю!

gif

Просмотров: 26Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все